სს „საქართველოს კლინიკებმა“ - რომელიც ჯანდაცვის სექტორის ყველაზე ფართო ჰოსპიტალურ ქსელს წარმოადგენს, წარმატებით გაირა საერთაშორისო აკრედიტაციის პროცესი და დღეის მდგომარეობით ქსელის ყველა სამედიცინო დაწესებულება აკრედიტირებულია. საქართველოს კლინიკების ქსელი, ქვეყნის მასშტაბით 27 სამედიცინო დაწესებულებას აერთიანებს და თბილისსა და საქართველოს თითქმის ყველა რეგიონშია წარმოდგენილი. ქსელმა 2023 წლის ნოემბერში თანამშრომლობა დაიწყო გერმანულ კომპანია KTQ-სთან და შვიდ თვიანი აკრედიტაციის მოსამზადებელი პერიოდი გაიარა. იხილეთ მეტი
5000 - მდე პროფესიონალი, 24 საათის განმავლობაში
კარიესი არის კბილების მაგარი ზედაპირის შეუქცევადად დაზიანებული კერა, რომელიც ვითარდება და ქმნის მცირე ზომის ღრმულებსა და ხვრელებს. კარიესი გამოწვეულია გარკვეულ ფაქტორთა კომბინაციით, როგორიცაა: ბაქტერიები პირის ღრუში, საკვების ხშირ–ხშირი მიღება, შაქრიანი სასმელები, კბილების არასწორი მოვლა. კარიესი მსოფლიოში ერთ–ერთი ყველაზე გავრცელებული პრობლემაა. კარიესი განსაკუთრებით ხშირია ბავშვებში, მოზარდებში და მოზრდილებში. ამის მიუხედავად, ნებისმიერ ადამიანს შეიძლება გაუჩნდეს კარიესი, ჩვილებსაც კი. თუ კარიესს არ უმკურნალეთ, იგი ვითარდება, დიდდება და აზიანებს კბილის ღრმა ფენებს. კარიესმა შესაძლოა გამოიწვიოს კბილის ძლიერი ტკივილი, ინფიცირება და კბილის დაკარგვა.სტომატოლოგთან რეგულარული ვიზიტი და კბილების სწორი ჰიგიენური მოვლა საუკეთესო დაცვაა კარიესის წინააღმდეგ.
მეტის ნახვა
გაეცანით ჩვენი კლინიკების სიას და იპოვეთ თქვენთან ყველაზე ახლოს არსებული სამედიცინო მომსახურება.
ყველას ნახვა →ჩვენ თქვენი შვილებისთვის მთელი ქვეყნის მასშტაბით სასწრაფო დახმარების მომსახურებას გთავაზობთ. პატარების კეთილდღეობა ჩვენი საზრუნავია.
დაგვიკავშირდით, თუ დახმარება გჭირდებათ.
იპოვეთ თქვენი ოჯახის ექიმი, დაუკავშირდით და მიიღეთ დახმარება სხვადასხვა სფეროს პროფესიონალებისგან.